PROF. DR. IR. CEES BUISMAN

Cees Buisman jest dyrektorem naukowym w Wetsus oraz profesorem ds. technologii odzyskiwania i ponownego wykorzystania biologicznego. Został mianowany profesorem na Uniwersytecie Wageningen (NL) w dziale Technologii Środowiska, gdzie pracuje nad technologiami ponownego wykorzystania i odzyskiwania biologicznego.

dr ir cees buisman wetsus

W WETSUS - Centrum Doskonałości Technologii Zrównoważonej Wody działa zarówno jako badacz i członek zarządu. Uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Wageningen.

Cees Buisman jest członkiem rady doradczej w Biotechnology Studies Delft Leiden (BSDL) w szkole badawczej Delft University of Technology i Leiden University, holenderskiej Akademii Technologii i Innowacji (AcTI) z siedzibą w Amsterdamie, recyklingu wody KWR instytut badawczy w Nieuwegein, Energy Academy Europe w Groningen oraz Rada Naukowo-Technologiczna inicjatywy UE na rzecz wspólnego planowania wody w Brukseli.

 

Prace badawcze autorstwa prof. dr Buismana (pozycje 1 –427)

 

 

Wywiad: prof. dr ir. Cees Buisman

 

Dalsze publikacje prof. dr. ir. Cees Buisman

książka buisman ludzkość nie jest plagą

 

 

Ludzkość nie jest zarazą - Cees Buisman
Jak 10 miliardów ludzi może istnieć razem
ISBN: 9789056154752

 

 

 

 

 

 

książka buisman ludzkość nie jest plagą wsteczną

„W tym eseju Buisman ostro analizuje niektóre problemy, przed którymi stoi ludzkość, takie jak niedobory świeżej wody, obalając kilka klisz i oferując nieoczekiwane, pozytywne rozwiązania. Przeludnienie nie jest problemem; wpływ naszych działań na resztę świata ma znacznie większy wpływ. „Powrót do natury” nie jest rozwiązaniem ani nadmiernym uzależnieniem od nauki i innowacji. Technologie na dużą skalę mogą nawet zwiększyć nasze problemy. Wygląda na to, że rozwój ludzkości będzie zależał od wzrostu naszej świadomości. ”

Z okładki książki:

„ Raz po raz my, ludzie, musimy zdawać sobie sprawę niezliczone interakcje i zależności w przyrodzie są zbyt skomplikowane, abyśmy mogli je w pełni zrozumieć. Fakt ten często uniemożliwia przewidzenie wszystkich konsekwencji konkretnej ingerencji w naturę i nie jest zaskakujące, że wiele dobrych technologii ostatecznie wyrządziło więcej szkody niż pożytku.
Według mojej wizji firmy powinny określać swoje innowacje strategie naśladowania natury lub, w miarę możliwości, pozostawania w harmonii z naturą - podejście, które nazywam „technologią naturalną”. Dlatego wydaje mi się ważne, aby naśladować przyrodę w jak największym stopniu, jeśli chodzi o zdrowie, energię, wodę i żywność.
Austriacki przyrodnik Viktor Schauberger miał podobne pomysły ponad 80 lat temu i dzięki swojemu wynalazkowi „witalizacji wody , ”Austriacki wynalazca i badacz wody Johann Grander jest doskonałym przykładem tego, jak technologia naturalna jest nie tylko możliwa, ale także sukces społeczny i komercyjny.
IPF / Grander jest wyjątkowy w rozwoju technologii i strategii innowacji opartych na naturze, co czyni go światowym liderem w dziedzinie zrównoważonego, fizycznego uzdatniania wody.
Cees Buisman '

  • Johann Grander Sen.

    (1930 - 2012)

    "Nasz klimat staje się coraz cieplejszy i mniej stabilny. Musimy dbać o ekologię"

Biuletyn Informacyjny

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj wyłączny dostęp do interesujących informacji.

Klikając przycisk „Zapisz się teraz”, wyrażasz zgodę na nasze .
×
×
 
Chcesz mieć najlepszą wodę w swoim domu?

Nasi eksperci ds. Wody z przyjemnością udzielą bezpłatnych i niezobowiązujących konsultacji. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać indywidualną ofertę dla najwyższej jakości wody prosto z Twojego kranu.